Domy szkieletowe to dobre rozwiązanie dla osób, którzy marzą o swoim własnym domu, nie mają jednak przeznaczonej na ten cel bajońskiej sumy. Chcą jak najszybciej zrealizować swój pomysł, ale jednocześnie poświęcą swój czas na znalezienie dobrej ekipy budowlanej i zwrócą uwagę na wszystkie wady i zalety tej technologii, aby efekt finalny był satysfakcjonujący.
Szybko i tanio – ale czy na pewno?
Domy szkieletowe to tzw. domy kanadyjczyki, które z założenia są tanie i szybkie w budowie. Warto podjąć decyzję o budowie takiego domu w oparciu o faktyczne przeanalizowanie zalet i wad konstrukcji szkieletowej.
Domy szkieletowe powstają bardzo szybko, nawet w zimie. Konstrukcja domu powstaje w 2-3 miesiące, a przy korzystaniu z prefabrykatów nawet szybciej. Ważne jest, aby wcześniej przygotować tradycyjne fundamenty. Zaletą jest też niski koszt budowy takiego domu. Plusy, o których jeszcze warto wspomnieć to lekka konstrukcja domów szkieletowych, wysokie parametry izolacyjne i szybkie ich nagrzewanie się.
Dom szkieletowy – najważniejsze informacje
Przed budową domu szkieletowego musimy znaleźć ekipę fachowców, którzy mają doświadczenie w budowie tego typu konstrukcji. Warto poprosić o ich referencje oraz zobaczyć domy, które już wybudowali. Przy budowie domu szkieletowego czyha na nas kilka pułapek, ale sprawdzony fachowiec powinien sobie z nimi poradzić.
Aranżację wnętrza musimy zaprojektować jeszcze przed budową ze względu na wzmocnienie niektórych ścian bądź odpowiednie zaprojektowanie podłogi. Niektórzy uważają to za największą wadę domów szkieletowych, ale przy odpowiednio przemyślanym projekcie i fachowości budowlańców możemy osiągnąć zadowalający efekt.
Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to szybkie nagrzewanie i wychładzanie się domów szkieletowych. Najlepiej ogrzewać je prądem i szybko reagować na zmiany temperatur.
Przed zdecydowaniem się na budowę domu szkieletowego warto zapoznać się z jej zaletami i wadami, poszukać dobrej ekipy i zaciągnąć opinii u osób, które mieszkają już w takich domach. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na blogu eksperta: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty.