Jak zadbać o skórę po przeprowadzeniu laserowego zamykania naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bezinwazyjnym. Nie oznacza to jednak, że po jego przeprowadzeniu nie trzeba odpowiednio pielęgnować skóry i zadbać o jej dobry stan. Co zrobić, by skóra wyglądała dobrze? Jak uchronić się przed ewentualnymi powikłaniami i problemami skórnymi w przyszłości?
Ochrona przed słońcem
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że zabieg opisany na www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/ został stworzony przede wszystkim z myślą o poprawie wyglądu skóry i pozbyciu się z niej nieestetycznych popękanych naczynek, naczyniaków czy innych wyraźnie widocznych zmian. Jest to zabieg bardzo skuteczny, ale trzeba liczyć się z tym, że działanie lasera ma pewien wpływ na skórę.Stąd też konieczne jest po zabiegu unikanie słońca. Opalanie się w świetle naturalnym lub na solarium nie wchodzi w grę. Najlepiej jest po prostu unikać słońca oraz stosować kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem. Absolutne minimum to SPF 30, ale jeszcze lepiej sprawdzi się SPF 50.
Picie odpowiedniej ilości wody
W celu regeneracji naczyń krwionośnych powinno się pić dużo wody. To zdecydowanie przyspieszy cały proces i sprawi, że szybciej będzie można zapomnieć o widocznych naczynkach.Najlepiej jest pić dwa litry wody na dobę, choć można tę ilość także zwiększyć. Ważne jest jednak by nie wypijać mniej. Warto też podkreślić, że picie wody może poprawić ogólny stan skóry, włosów oraz pracę całego organizmu, więc nie powinno się tego bagatelizować.
Bez złuszczania
Przynajmniej dwa tygodnie po zabiegu powinno się zrezygnować ze złuszczania skóry. Po zabiegu laserowym może ona być delikatna i dużo bardziej podatna na podrażnienia i zaognienia. Stąd też oczywiste jest, że z eksfoliacją najlepiej poczekać przez jakiś czas.Najczęściej podaje się właśnie 14 dni, ale jeśli czujesz się niepewnie i uważasz, że Twoja skóra jeszcze jest zbyt delikatna, by poddać ją złuszczaniu, to z pewnością lepiej jest poczekać niż narażać ją na dodatkowe uszkodzenia wynikające ze stosowania silnych kosmetyków.