To warto wiedzieć o zabiegu laserowego zamykania naczynek
Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc zniwelować wiele dokuczliwych problemów, także tych wizualnych. Problem czerwonych, widocznych naczynek może mieć różne podłoże, jednak w wielu przypadkach zniwelować go może laserowe zamykania naczynek. Ten nowatorski zabieg nie jest zbyt drogi, a przynosi trwałe efekty.
Czym jest laserowe zamykanie naczynek?
Widoczne, czerwone naczynka na skórze to zwykle efekt nadmiernie rozszerzonych ścianek naczynia. Te ścianki można obkurczyć działając na nie światłem laserowym. A dokładniej światło lasera gwałtownie podgrzewa krew znajdującą się w newralgicznym naczynku, dzięki czemu ścianka naczynia zostaje uszkodzona i obkurczona.
Wykorzystywane w medycynie estetycznej urządzenia generują bardzo precyzyjne wiązki światła. Dzięki temu można trwale zamknąć nieestetyczne naczynia nie uszkadzając tkanek wokoło. Zabieg ten jest bezinwazyjny i praktycznie bezbolesny.
Jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?
Zabieg laserowego zamykania naczynek każdorazowo poprzedza konsultacja z lekarzem, który określa obszar zabiegu i ewentualną liczbę powtórzeń. Następnie po odpowiednim oczyszczeniu skóry i zabezpieczeniu oczu pacjenta specjalnymi okularkami lekarz przystępuje do zabiegu. Za pomocą specjalnej głowicy emitującej spolaryzowane wiązki światła systematycznie zamyka kolejne naczynka. Zabieg jest bezbolesny, choć podczas jego przebiegu można odczuwać coś przypominającego delikatne ukłucia.
Laserowe zamykanie naczynek daje trwałe efekty, które zaczynają być już widoczne po kilku dniach. Zwykle na pełen rezultat trzeba jednak poczekać około dwóch miesięcy. Zabieg jest na tyle skuteczny, że często wystarczy jedna wizyta w gabinecie, rozleglejsze problemy mogą wymagać jednego lub dwóch powtórzeń. Oprócz zmniejszenia widoczności naczynek po zabiegu można zauważyć efekt odmłodzenia i poprawy jakości cery.
Czy zabieg laserowego zamykania naczynek jest dla każdego?
Laserowe zamykanie naczynek to zabieg mało inwazyjny zalecany w przypadku występowania rozszerzonych naczynek (na twarzy, ale również na nogach), rumienia czy trądziku różowawego. Za pomocą tego zabiegu usuwa się też naczyniaki, także te z czasów dzieciństwa.
Zabieg mogą wykonywać prawie wszystkie osoby. Przeciwskazaniem są choroby nowotworowe i cukrzyca. Zabieg powinny też odłożyć kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabiegu nie można wykonywać na skórze objętej stanem zapalnym lub poparzeniem słonecznym.